Uzdravte se jídlem! - video-kurz zdarma

VIDEO 1: Podstata SCD? Je to zdraví skutečně pro každého

E-book a recept ke stažení

KLIKNĚTE ZDE: pro 4. video a informace o SCD Průvodci

VIDEO 2: SCD, děti, ekonomika a pár mýtů

Rovnou 2 recepty ke stažení

KLIKNĚTE ZDE: pro 4. video a informace o SCD Průvodci

VIDEO 3: Pro koho je SCD? Vaše časté otázky

A další 2 recepty ke stažení

KLIKNĚTE ZDE: pro 4. video a informace o SCD Průvodci

Nejčastější dotazy k uzdravování jídlem

Najděte svoji odpověď v naší obsáhlé databázi 🙂

KLIKNĚTE ZDE

Ptejte se, pište, co si o tom myslíte 🙂

47 komentářů

 • Anna

  Odpovědět Odpovědět 5. 10. 2021

  Mám dvě otázky. Jak se dostanu na další videa, když už jsem jednotku shlédla. A za další tu neustále čtu, že se musí začínat nějak postupně, že něco se může až ve 4. fázi , něco už hned ze začátku. Nějak se v tom nevyznám. Děkuji za odpověď.

  • Radek

   8. 10. 2021

   Další video pošlu, jak říkám na konci toho prvního.
   Co se týká fázování, je důležité nejdříve zjistit, jestli je to žádoucí vzhledem k problému, který chceme prostřednictví SCD řešit 🙂
   A to je asi lepší udělat přes email.

 • Anna

  Odpovědět Odpovědět 3. 10. 2021

  Dobrý den,

  mám rakovinu v celém těle, všichni už nade mnou zlomili hůl, myslím doktoři, nenastoupila jsem na chemoterapie, protože mi bylo řečeno, že mě stejně nevyléčí a šance na zbrzdění nebo na zastavení je maximálně do 20%. Takže by mě ničili, dokud by to mé tělo vydrželo.
  Chci se zeptat, zda vaše dieta se vztahuje i na rakovinu. Bylo mi řečeno, že hlavně nesmím cukry, mléčné výrobky a maso. Jen ovoce a zeleninu dušenou na vodě. Po třech měsících je mi po té zelenině zle, i když jsem dřív zeleninu měla ráda. Navíc se metastázy na játrech zvětšují a tlačí mi do žaludku a na bránici, takže je mi už skoro po každém jídle špatně a někdy nemohu se ani nadechnout. Ale pořád věřím a doufám v nějaký zázrak, Neměla bych prý ani mouku, ani vejce, tak už nevím co jíst. Máte nějaké zkušenosti s tou vaší stravou, co se týče rakoviny? Děkuji za odpověď. Anna

 • Lenka

  Odpovědět Odpovědět 1. 10. 2021

  Dobrým den.
  SCD mě velice zaujala. Jen se chci zeptat, jestli to pomůže i na utržený meniskus. Mám před operací menisku a zjišťuji, jestli jsou i jiné možnosti.
  Děkuji.
  Lenka Svobodová.

  • Radek

   3. 10. 2021

   To si neumím představit, myslím, že nezabrání ani autonehodě 🙂
   Ale vždy je dobrý nápad začít se vyživovat v souladu se svým tělem a ne proti němu 🙂

 • Jana

  Odpovědět Odpovědět 1. 10. 2021

  Dobrý den,
  chci se zeptat jak si SCD poradí s fytáty v ořeších/mandlích, semínkách, které jsou často v receptech používány. Doporučujete namočit do vody s trochou soli ? Medové pokušení určitě vyzkouším. Děkuji a moc zdravím Jana

 • Dubjelová Gabriela

  Odpovědět Odpovědět 30. 9. 2021

  Prajem Vám pekný deň. Čo robiť v prípade, že mám alergiu na všetky druhy orechov,med,a niektoré druhy ovocia? Čím nahradiť tieto pochutiny?

  • Radek

   3. 10. 2021

   Alergici začínají bez alergenů a jak střevní stěna začne regenerovat,postupně přidávají a zkouší nové potraviny. Dost se to mění a když ještě něco nesedne, zkusí se to znovu za 2 až 3 týdny. 

 • Hanka

  Odpovědět Odpovědět 28. 9. 2021

  Dobrý den,

  děkuji za video. Sama jsem již SCD vyzkoušela a musím Vám dát za pravdu. I když sama naštěstí netrpím žádnou nemocí, vařila jsem takto kvůli své dceři – toho času měla atopický ekzém. Nicméně mi nechtěla mé „dobroty“ jíst… přešla jsem zpátky na klasickou stravu.
  Mám dva dotazy:
  – máte nějaké typy na recepty i pro děti? 🙂
  – a druhý – shlédla jsem včera film o dalším přístupu ke stravě – také mě velmi zaujal – byl založen na stravování se výhradě rostlinnou stravou. I to my dávalo smysl, i to bylo podloženo výzkumem… Trochu se v tom teď ztrácím. Tuším, že je třeba vybrat si jednu cestu a tou se dát. Máte zkušenosti i s „jen“ rostlinnou stravou? pokud jste se pídili i po tomuto způsobu stravování, proč jste dali přednost SCD?

  předem děkuji a zdravím!
  Hanka

  • Radek

   29. 9. 2021

   Co se týká receptů, je dobrý nápad zkusit naše stránky, jak říkám ve videu 🙂
   Jinak s MArky jsme maso na SCD nejedli téměř tři roky a nebyl to problém.

 • Heka

  Odpovědět Odpovědět 16. 9. 2021

  Ste naozaj skvelí, ako nezištne odovzdávate tieto informácie. Klobúk dole, držím vám palce. Zaujímalo by ma, koľko máte rokov, keďže vyzeráte skvele a sviežo a taktiež, či ste zaregistrovali zlepšenie u žien aj PMS syndrómu. Ďakujem krásne. Možno by bolo fajn odovzdať info, že touto diétou si zabezpečíme aj minimálny počet návštev u zubára, to je ďalší benefit tejto diéty, preto je vhodná aj pre detičky – podobnú diétu, sme nasadili nášmu 5- ročnému synčekovi, ktorému doslova mizli a kazili sa zúbky – výsledok- nielen, že sa prestali kaziť, ale obnovila sa mu zubná sklovina. Naše telo ma proste úžasnú regeneračnú schopnosť, ak mu na to vytvoríme priestor a nezamestnáme ho „nezdravým trávením“. Nech sa vám darí.

  • Radek

   20. 9. 2021

   Děkuji za Vaši zajímavou zprávu 🙂
   PMS je třeba řešit kromě jídla i na hormonální úrovni. Je však třeba více informací na obou stranách 🙂
   Máte-li zájem, napište na email.

 • Martina Škúca

  Odpovědět Odpovědět 13. 9. 2021

  Dobrý deň, potrebovala vy som zvýšiť hodnotu železa, pomáha to aj na to?

  • Radek

   13. 9. 2021

   Pokud budete vybírat potraviny s vyšším obsahem, tak určitě 🙂

 • Iva Stuchlíková

  Odpovědět Odpovědět 12. 9. 2021

  Dobrý den Radku,
  chci se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti popřípadě zpětnou vazbu od lidí s revmatoidní artritidou, kteří vyzkoušeli SCD? Vaše stránky jsem zkoušela, ale přiznám se, že jsem narazila na zánětlivá onemocnění střev, cukrovku, ale reakci nikoho s RA jsem nenašla. Samozřejmě si uvědomuji, že i RA velmi úzce souvisí se střevní mikroflórou a se zvýšenou propustností střevní stěny. Momentálně zkouším dietu podle C. Paddisona (též na principu očisty střev, ale jiné potraviny), ale po cca 6ti týdnech nepozoruji žádný progres, spíše naopak.
  Předem děkuji za odpověď
  Iva

  • Radek

   13. 9. 2021

   Je snad RA něco jiného než zánět?
   Je třeba se začít vyživovat v souladu s tělem a zanechat blokování zánětů,
   tedy uzdravujících procesů v těle.

 • JENDA

  Odpovědět Odpovědět 12. 9. 2021

  Dobry denměl bych zajem mam obezitu ii stupněmam cukrovku a chodim na dializu kde je omezen přisun drasliku fosforu v Bananove mouce je všeo moc děkuji za odpověd

  • Radek

   13. 9. 2021

   Banánovou mouku nemusíte vůbec používat. zkuste kouknout na naše stránky, hlavně do receptů a blogu 🙂

 

* označuje povinné údaje